Tanya- és falugondnoki buszok beszerzése – MFP-TFB/2021

Magyar falu program keretében meghirdetett

Tanya- és falugondnoki buszok beszerzése – 2021. pályázat

MFP-TFB/2021

 

Támogató:                           Miniszterelnökség

Lebonyolító:                        Magyar Államkincstár

Kedvezményezett:               Várbalog Község Önkormányzata

Támogatás összege:             12 062 372 Ft

Pályázati azonosító:             3289859264

Projekt kezdés:                    2021.08.01.

Projekt tervezett befejezése: 2022.05.31.

Projekt rövid bemutatása:     A projektnek köszönhetően sikerült egy Ford Transit Custom Komobi Trend 2.0 TDCi L2H1 típusú 9 személyes kisbuszt vásárolni. A projektben vállaltaknak megfelelően 2022. április 1-jétől településünk elindította a falugondnoki szolgálatot, amelynek a célja a településen élők életminőségének és mobilitásának javítása. A falugondnoki szolgálatunk juttatja el településünk óvodás korú gyermekeit nap, mint nap a jánossomorjai Aranykapu Óvodába. Besegítünk Jánossomorja Város Önkormányzatának, hisz a hozzájuk tartozó Újtanya óvodásainak szállítását is a mi szolgálatunknak oldja meg.

Falugondnokunk emellett felmerülő igény esetén segít orvoshoz, egészségügyi vizsgálatra való eljutásban, de bevásárlásban, vagy házkörüli munkában is rendelkezésre áll.

A falugondnoki busz településünk civil szervezeteinek is segít, megvásárlása óta használták már a nyugdíjas klub, a kulturális egyesület és a sportkör tagjai is.

Next Post

Meghívó képviselő-testületi ülésre 2022 06. 07.

pén jún 3 , 2022
Értesítem, hogy Várbalog Község Önkormányzata Képviselő-testületének 2022 június 7-én (kedden) 15 óra 30 perckor képviselő-testületi ülést tart az önkormányzat tanácskozó termében, melyre ezúton tisztelettel meghívom.   Napirendi pontok:   Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 8/2015. (X. 12.) önkormányzati rendelet módosítása Előterjesztő:               Frank Anita polgármester   Várbalog Község Önkormányzatának vagyonáról szóló […]